کمک آنلاین به موسسه خیریه محک

child-shad

صدقه آنلاین چیست؟

پرداخت صدقه (در لفظ انگلیسی: Donation) یا همان پرداخت نقدی به نیازمندان زمانی که در یکی از بسترهای اینترنتی و آنی پرداخت شود، صدقه آنلاین نامیده می‌شود.

صدقه دادن نه‌تنها موجب کم شدن اموال انسان نمی‌شود، بلکه موجب افزایش روزی و برکت انسان خواهد شد. طبق ایات قرآن، خداوند خود گیرنده صدقه است که این نشان‌دهنده‌ی ارزش و اهمیت این امر می‌باشد، صدقه آنلاینی که در موسسه خیریه شعف دریافت می‌گردد در چند بخش مانند ایتام، سبد کالا، ارزاق، اشتغال‌زایی، خرید جهیزیه، اطعام نیازمندان و موارد مشابه هزینه می‌گردد. برای صدقه در روایات، به آثار زیادی از جمله طولانی شدن عمر، رفع بلا، شفای بیماران بیان شده است.

اهمیت صدقه آنلاین

شاید خیلی از ما صندوق‌های صدقه‌ای در منزل داشته باشیم که پس از تکمیل آن‌ها در بازه زمانی مشخص مثلا یک‌ماه نسبت به ارسال آن و پرداخت صدقه اقدام می‌کنیم ولی در روش صدقه آنلاین، مبلغی که جهت انجام امور خیر در نظر می‌گیرید به صورت آنی در جریان خواهد افتاد و گره از مشکل نیازمندان و ایتام باز خواهد نمود، این کوتاه شدن زمان بین دریافت عمل خیر شما تا محل خرج کرد، بسیار با اهمیت می‌باشد، چرا که گاهی بخاطر عدم تامین به موقع هزینه، نیازمند دارای مشکل اساسی می‌شود (مانند خرید داروهای خاص) اینجاست که روش صدقه آنلاین می‌تواند به عنوان روش مناسبی در این حوزه تعریف شود.

hand.b

همانطور که در آیات قرآن آمده است، دریافت کننده صدقات خداوند متعال است و پس چه بهتر که بتوانیم هر چه سریعتر صدقه خود را به پروردگار عالم برسانیم.
((آیا ندانسته‌اند که تنها خداست که از بندگانش توبه را می‌پذیرد و صدقات را می‌گیرد، و خداست که خود توبه‌پذیر مهربان است توبه–۱۰۴))

donate

مزایای پرداخت آنلاین صدقه

 1. در جریان قرار گرفتن آنی مبلغ اهدایی جهت انجام امور خیریه
 2. کم شدن هزینه‌های جانبی مثل (خرید، پخش، توزیع و جمع‌آوری صندوق صدقات خیریه)
 3. اهدا مبلغ به صورت سهل و آسان و در لحظه
 4. اشاعه کار نیک از طریق ترغیب دیگران در وب سایت خیریه
 5. ارسال گزارشات محل خرج‌کرد صدقات از طریق وب سایت خیریه
 6. بهره مندی آنی از برکات معنوی صدقهchild-shad2

روش‌های پرداخت صدقه به صورت آنلاین

در خیریه شعف (شهید عبدالحمید فتاحیان) صدقات به دو صورت دریافت می‌گردد:
صدقه آنلاین واجب: صدقه واجب مانند فطریه به صورت آنلاین دریافت می‌گردد و مقدار آن برای هر شخص مشخص می‌باشد و می‌بایست با توجه به مقدار واجب آن نسبت به پرداخت اقدام نماید.
صدقه آنلاین مستحب: این نوع صدقه مقدار خاصی ندارد و هر کس بنا به خواست خود نسبت به پرداخت آن اقدام می‌نماید.

مزایا و برکات پرداخت صدقه به صورت آنلاین

مواردی که بیان می‌شود از مزایا و برکات صدقه می‌باشد حال چه به صورت آنلاین و چه راه‌های دیگر:

 1. یکسان سازی وضعیت معیشتی جامعه و تعدیل شکاف طبقاتی
 2. به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی
 3. دوری از بلا و مرگ بد
 4. افزایش عمر
 5. شفای بیماران
 6. روزی را زیاد و فقر را برطرف سازد.
 7. خانه و شهر را آباد سازد.
 8. قضاء حتمی آسمانی را برطرف کند.


مقدار پرداختی صدقه در روش آنلاین

در صدقه دادن باید اعتدال را رعایت نمود، نه آنگونه که شخص در صدقه دادن بخیل باشد و نه آن گونه که برای خود فرد ایجاد مشکل نماید. مقدار آن بنا به توانایی هر فرد متفاوت می باشد.

یکی از مزایای خوب پرداخت کردن آنلاین صدقه نیز توجه به همین مطلب است که شما می‌توانید مبلغ‌های بسیار پایین را نیز از این طریق به نیازمندان پرداخت کنید.