استفاده از لوازم آرایش ضد آب:

یکی دیگر از راهکار جلوگیری از خراب شدن ارایش در فصل گرما،استفاده از لوازم ضدآب هست؛لوازم ضدآب به دلیل نوع ترکیبات داخل آنها در مقابل آب مقاوم بوده و از پخش شدن و بهم ریختن ارایش شما جلوگیری میکند،و اگر شما با استفاده از لوازم ضدآب اگر عرق کنید؛آرایش شما همچنان حفظ خواهد شد.

سبک آرایش کنید:

وقتی هوای بیرون به قدری گرم است که احساس می کنید همه چیز اطرافتان را ذوب می کند! داشتن چند لایه آرایش به شما کمکی نمی کند . پس بهتر است از مواد آرایشی استفاده کنید که سبک تر هستند و نیازی نیست چند لایه از آنها بزنید تا به خوبی پوست شما را پوشش دهد.


استفاده از اسپری تثبیت کننده:

یکی دیگر از رایج ترین روشها برای رسیدن به آرایش بی عیب و نقص و پایدار؛ اسپری کردن آب و یا تثبیت کننده بر روی صورت، بخصوص در فصل های گرم سال میباشد. استفاده از اسپری آب یا تثبیت کننده بسیار آسان است، زیرا فقط باید اسپری را با فاصله زیاد (بر روی پوست و جاهایی که آرایش هست) فشار دهید.

قبل از آرایش پوست خود را بشویید:

از ساده ترین اما موثرترین ترفندها برای جلوگیری از خراب شدن آرایش در روزهای گرم، شستن صورت با آب و صابون یا شوینده مناسب، برای از بین بردن چربی ها و آلودگی ها قبل از میکاپ میباشد. بدین ترتیب، لوازم آرایش اعم از کرم پودر و پنکیک راحت تر بر روی پوست شما مینشیند و باقی میماند.


استفاده از کانتور:

کانتور کردن لب و آرایش صورت از عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری بیشتر آرایش است. این عمل باعث می‌شود رژ لب یا مواد آرایشی دیگر هنگام عرق کردن در محدوده اطراف پخش نشود. برای این کار لازم است از براش استفاده شود.

استفاده از پرایمر:

در کنار تمام لوازم میکاپ، هنوز پرایمر، توسط بسیاری از خانمها به عنوان یک وسیله ی آرایشی ثابت مورد استفاده قرار نگرفته است. در حالی که، پرایمر؛ یک وسیله آرایشی مناسب برای بستن منافذ پوست و پاک کردن عیوب صورت (اعم از لک و جوش) میباشد.استفاده روزانه از پرایمر در روزهای گرم سال علاوه بر داشتن پوستی مخملی باعث تثبیت و ماندگاری آرایش شما میشود.

استفاده از روغن سبک و مناسب:

برای جلوگیری از وز شدن موها بر اثر تعریق و گرما کمتراز کرم ها و ژل های حالت دهنده استفاده کنید و کمتر سراغ حالت دادن به موها بروید و اگر موهای صاف دارید آن ها را فر نکنید تا حالت موها به هم نخورد . بهتر است در این فصل برای حالت دادن به موها و گرفتن وز آن به جای استفاده از کرم و ژل مو از روغن های سبک و طبیعی مانند ترکیب روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن آفتابگردان و روغن جوجوبا استفاده کنید.

از کرمپودر مناسب استفاده کنید:

در هنگام خرید دقت داشته باشد؛که کرمپودر مناسب پوستتان را انتخاب کنید. استفاده از کرم های بدون چربی برای پوست های چرب و استفاده از پرایمر باعث جذب چربی پوست می شود. در فصل تابستان بهتر است از کرم های چرب خودداری کنید.


بهترین جا برای نگهداری لوازم آرایش در فصل گرما چیست؟

برای جلوگیری از خراب شدن آرایش در روزهای گرم و دوام بیشتر آنها؛ انتخاب صحیح ظروف، ضرورت دارد. معمولا استفاده از ظروف شیشه ای به جای ظرف پلاستیکی؛ میتواند گزینه مناسبی برای نگهداری لوازم آرایشی همچون کرم پودر، پنکیک و موارد دیگر باشد.

یکی از بهترین روشها برای محافظت از لوازم آرایشی، قرار دادن آنها در یخچال است. توجه داشته باشد که آنها را در سردترین قسمت یخچال (یعنی فریزر) قرار ندهید. بهترین دما برای لوازم آرایشی؛ بین 10 یا 13 درجه سانتیگراد است. برای نگهداری بهتر، آنها را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید.

 ودر آخر شما عزیزان با مراجعه به مجـــــله مــــــگ کالا می توانید از مطالب بیشتری استفاده نمایید.