چرا دیور ساواج محبوب است؟

ساواج از کجا آمد؟

ادکلن دیور ساواج با این حال که عطری مردانه است ولی به شدت رایحه آن مورد پسند بانوان نیز قرار می‌گیرد. عطر sauvage رایحه ملایمی دارد و گروه بویایی این عطر جذاب، مرکباتی معطر بوده و توانسته در طی این سالها طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. SAUVAGE در فرانسه به معنای وحشی بوده که این عطر برگرفته از همین نام می باشد. با توجه به رایحه آن، دیور ساواج را در همه جا میشود استفاده کرد و در تمام فصول سال کاربرد دارد.

کریستین دیوردر شهر گرانویل به دنیا آمد. در ده سالگی به همراه خانواده به پاریس رفت. او در این مدت طرح‌ها و ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای را ارائه می‌کرد تا اینکه در سال 1946 صاحب یکی از کارخانه‌های بزرگ منسوجات او را حمایت کرد تا سالن مد شخصی‌اش را تأسیس کند. پاریس در طول جنگ جهانی دوم از نظر پیشرفت در دنیای مد وضعیت مطلوبی نداشته و افت زیادی کرده بود. اما کریستین دیور این شهر را دوباره به پایتخت و کانون توجه علاقه‌مندان و فعالان دنیای مد تبدیل کرد.او در طی چند سال مجموعه‌های زیادی را طراحی کرد. این کلکسیون‌ها اغلب دارای موضوع و مفهوم خاصی بودند.از جمله‌ی این طراحی‌ها می‌توان به مانکنی با نام «کارول»، مجموعه‌ی بهاری«لاله» و مجموعه‌ی خط A اشاره کرد. دیور طرح‌های عجیب‌وغریبی داشت که به طرح‌های زمان امپراتوری دوم و دیگر سبک‌های تاریخی نزدیک بودند. علاوه بر طراحی مجموعه‌های زنانه، دیور لباس‌های مردانه‌ی خوبی را هم طراحی کرده و آن‌ها را در قفسه‌ی لباس‌های مدرنش قرار می‌داد. اما در سال 1947 دیور اولین عطر خود را با نام «میس دیور» (Dior) معرفی کرد. این عطر به‌افتخار و یاد خواهر کریستین دیور یعنی «کاترین دیور» ساخته شد. دیور به میزانی پیشرفت داشت که در یک بازه‌ی زمانی 25 درصد از سهم تجارت عطر را در اختیار داشت.نام کریستین دیور پس از مرگش هم بسیار زیاد شنیده می‌شود. در سرتاسر دنیا دیور را به‌خاطر مجموعه‌های لباس و مد زنانه، لباس‌های آماده‌ی لوکس، لوازم آرایشی و عطرهای با کیفیت و خاصش می‌شناسند.

ترکیبات دیور ساواج:

عطر گرمی ساواج sauvage که در فروشگاه ماه 24 موجود است، از گروه بویایی مرکباتی تشکیل شده است. عطر گرمی sauvage از پخش بو و ماندگاری خوبی برخوردار است. ترکیبات دیور به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند و رایحه‌ای دل انگیز را آفریده‌اند

طوری که در ابتدا که آن را اسپری میکنید در نوت اول با رایحه ترنج و فلفل مواجه میشوید و در ادامه با خس خس ، اسطوخودوس و سدر لذت شما از این عطر به اوج خودش خواهد رسید. توجه داشته باشید که اسانس دیور ساواج sauvage به صورت گرمی و به طور خالص و بدون الکل در ماه24 عرضه میشود و برای ادکلنی کردن آن، لازم است با فیکساتوری که به طور رایگان برای شما ارسال میشود ترکیب شود.

ترکیب نت ها به شرح زیر است.

  • اسانس اولیه: ترنج، فلف
  • اسانس میانی: فلفل صورتی، خس خس، اسطوخودوس، نعناع هندی
  • اسانس پایه: لابدانیوم، آمبروکسان، سد

تشخیص اصل از فیک:

اگر عطر را از جعبه خارج کنید و به ته جعبه توجه کنید در نمونه اصلی مشابه عکس زیر یک دیواره اضافی کوچک وجود دارد که شیشه عطر بسیار فیت در آن قرار می گیرد و شیشه عطر داخل جعبه لق نمی زند و با تکان دادن جعبه حاوی شیشه عطر، صدای لق زدن شنیده نمی شود .اما در بسیاری از عطرهای تقلبی این دیواره وجود ندارد و با تکان دادن جعبه با برخورد شیشه عطر به دیواره صدای تکان خوردن شیشه به وضوح شنیده می شود .

باید توجه کنید که بعضی از عطرهای تقلبی آنقدر دقیق مشابه اصل ساخته شده که حتی این دیواره هم در جعبه عطر وجود دارد

  • نکته مهم دیگر توجه به شیشه عطر است .در نمونه تقلبی خط اتصال از بالا تا پایین روی شیشه وجود دارد مانند نمونه اصلی اما با لمس کردن این خط در نمونه تقلبی برجستگی زیادی در برخی نقاط آن حس می شود مانند شکل زیر در صورتیکه در نمونه اصلی این خط به سختی حس می شود .

درب ادکلن ساواج اورجینال در نمونه اصلی آهنرباییست و با رهاکردن آن به علت مغناطیسی بودن درب خودش به راحتی روی شیشه قرار می گیرد و در هنگام بستن آن ، فقط در جهت های خاصی روی شیشه جفت می شود و یک حالت گرایش آهنربایی بین درب و افشانه به وجود می آید و مغناطیس درب را از دست شما می رباید و سر جای خود قرار می گیرد.

بر روی بطری استوانه ای شکل ساواج نام برند SAUVAGE با چاپ با کیفیت و با رنگ استاتیک  درج شده است و با ناخن و یا یک شی فلزی به راحتی خراشیده نمی شود در حالیکه در نمونه های تقلبی به راحتی پاک و خراشیده می شود .

والف عطر در نسخه ی اورجینال ادکلن سوج دیور بصورت دو تکه تعبیه شده است که در بین قسمت اول و دوم یک فلز بسیار کوچک قرار دارد .

پمپ عطر با جدا كردن افشانه از روى شيشه قابل مشاهده مى باشد. در نمونه اورجينال از یک پمپ فلزی استفاده شده است. در نمونه تقلبى نیز از پمپ هاى رايج آلومينيومى استفاده شده كه بى كيفيت هستند و به سرعت دچار نشت مى شوند.

فصل مناسب ساواج:

پرفیوم دیور ساواج هر چند هنوز هم یک عطر چهار فصل به حساب می آید، اما توصیه می شود در تابستان مورد استفاده قرار نگیرد تا باعث کلافگی نشود. بهترین زمان برای استفاده این عطر، بهار، پاییز و زمستان است. ادکلن مردانه دیور ساواج، به دلیل غلظت بالایی که دارد، ماندگاری خوبی ارائه می کند اما پراکندگی اش متوسط است.

علت محبوبیت:

دیور ساواج به جرات پر طرفدار ترین عطر مردانه کلاسیک است.رایحه تند و آرام ساواج دیور تناقض جالبی برای فرد ایجاد می کند.با توجه به ترکیبات و ماندگاری بالا دیور ساواج شما میتوانید، از این عطر در تمام فصول سال استفاده کنید .نسبت به قیمتش بسیار با کیفیت و ماندگاری بالا و عینا اجرای فوق العاده ای دارد.نکته جالب دیگر آن اینکه رده سنی خاصی ندارد و سلیقه هر کسی در هر رده سنی از جوان تا کامل سن ،میباشد.