ماسک مو چیست؟

ماسک مو یک نرم‌کننده فوق‌العاده قدرتمند است که تقریباً همانند نرم‌کننده‌های معمولی کار می‌کند، اما از مواد مغذی بیشتری تشکیل شده است که می‌تواند برای مدت‌زمان بیشتر روی مو بماند.ماسک‌های مو بر اساس انواع مختلف مو ساخته‌شده و عملکرد آن‌ها باعث می‌شود تا مواد مغذی به ساقه مو تزریق شود و درنتیجۀ آن موها براق، صاف و تقویت شوند. ماسک‌های مو اغلب با روغن‌های خاص مثل روغن بادام، روغن آرگان و روغن گل سرخ، انواع کره مثل شی باتر و کره کاکائو، عصاره گیاهان و سایر مواد مغذی فرموله می‌شوند.

این مواد تشکیل‌دهنده خاص با مزایای چشمگیرشان برای نفوذ در موها طراحی شده‌اند. آنچه زمان خرید ماسک مو باید به آن توجه داشته باشید اینکه برخی از ماسک‌ها برای موهای آسیب‌دیده و رنگ‌شده و برخی دیگر برای موهای شکننده تولید شده‌اند بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه، حتماً ماسک مویی متناسب با جنس موهایتان انتخاب کنید.

فوایدها

ماسک مو به صورت سه گانه از ریشه، ساقه و پیاز مو مراقبت می کند، آلودگی موها را از بین می برد به مرور موجب ترمیم و موهای آسیب‌ دیده می گردد و از این طریق به تدریج مو شادابی قبلی خود را باز می‌ یابد، به مرور قوی ‌تر می شود و موهای ضعیف و به تدریج ضخیم می‌ کند.ماسک مو بافت مو را از طریق ترکیبات خود، به حالت سابق خود برمی گرداند. به کار بردن ماسک مو برای اجتناب از ریزش مو نیز انتخاب کاملا درستی است.از دیگر فواید ماسک مو میتوان به:

  • براق و شفاف شدن موها
  • کاهش شکنندگی و آسیب موها
  • جلوگیری از وز شدن موها
  • سالم ماندن پوست سر

انواع ماسک مو

ماسک مو باآبکشی؛این نوع در حمام بعد استفاده و گذشت 10 الی 15 دقیقه با آب قابل شستشو می باشد. 

ماسک مو بدون آبکشی؛اما بر خلاف آبکشی شما دیگر نیاز به شستشو ندارید،شما با زدن مقداری از ماسک مو بر روی سرتان؛آن را ماساژ داده و بعداز چند دقیقه جذب موهایتان می شود.

شما در حین خرید باخواندن کارایی ماسک مو از خرید آن مطمئن می شوید.

ماسک برای موهای آسیب دیده؛در این مورد مو پر تخلخل است و این به معنی باز بودن کوتیکول ها و بی حالتی است. این نوع مو به شدت خشک است و انتهای آن چند تکه شده و ساختار آسیب دیده دارد. استفاده از یک ماسک موی خوب در این مورد بسیار مهم است. این ماسک باید شامل تعدادی مواد فعال باشد که بتواند مو را ترمیم کند.

ماسک برای موهای کم پشت و ضعیف؛ماسک برای موهای ضعیف که به دلیل فصلی یا از ریزش مو کم شده است بر پایه ی مواد طبیعی و سالم است. هدف آن ها تغذیه و تقویت پیاز مو است.

ماسک برای موهای رنگ شده؛پروسه‌ی رنگ آمیزی مو، در گذر زمان باعث آسیب مو، خشکی، از دست دادن شفافیت و خشک و بی حال به نظر رسیدن می‌شود. تاثیر دانه‌های رنگ در گذر زمان از بین می‌رود. در این مورد ما نیاز به ترمیم، رطوبت رسانی و تقویت مو داریم. ماسک موی رنگ شده معمولا موادی دارد که باعث می‌شود رنگ مو مدت بیشتری ماندگار باشد و از بیرنگ شدن مو جلوگیری می‌کند.

ماسک برای موهای نازک و حساس؛ماسک‌های سبکی هستند که موهای حساس و نازک را پوشش می‌دهد و لایه ی محکمی تشکیل می‌دهند که ساختار مو را قوی می‌کند. همزمان ضخامت مو را بیشتر میکند.

                                  برای خرید ماسک مو کالیون کلیک کنید

ترکیبات

ماسک موحاوی ویتامین E برای تقویت ساقه مو، ماسک مو حاوی ویتامین A برای شفافیت و جلوگیری از ریزش مو وماسک مو حاوی ویتامین C برای رفع خشکی مو مناسب است که ضروری‌ترین ویتامین‌ها برای رشد و حفظ سلامت موهاست.بهترین مارک ماسک مو ماسکی است که علاوه بر دارا بودن ویتامین های ذکر شده، غنی شده با خواص گیاهی روغن نارگیل، بادام و آلوورا است در حالت دهندگی و شفافیت و سلامت ساقه و ریشه مو تاثیر بسزایی دارد.


استفاده از روغن کنار ماسک مو:

اگر ماسک شما فاقد روغن است، می‌توانید روغن را جداگانه بر مو و پوست سر به عنوان ماسک تقویت کننده و احیاکننده استفاده کنید. استفاده از این روش-روغن درمانی- یک بار در هفته به سرعت و به نحو موثری مو را ترمیم می‌کند. از ریزش مو جلوگیری می‌کند. روغن‌های طبیعی رشد مو را تقویت می‌کند، ظاهر مو را بهبود می‌بخشد و مو را پرحجم می‌کند.

آموزش استفاده از ماسک مو:

 ماسک مو را پس از شست و شوی مو با آب نیمه گرم بر روی مو قرار می‌دهیم. موی مرطوب بیشتر جذب کننده است و مواد مغذی به آن نفوذ می‌کند. ماسک را به صورت برابر بر مو قرار می‌دهیم و آن را با حوله می‌پیچیم. به مدت بیست دقیقه صبر می‌کنیم مگر آنکه محصول طرز استفاده‌ی دیگری داشته باشد.اگر موی شما بسیار آسیب دیده است می‌توانید ماسک موی با آبکشی را که با چند قطره روغن طبیعی تقویت شده برای کل شب روی مو نگه دارید.

زمان استفاده از ماسک مو:مصرف ماسک مو معمولا برای موهای نرمال یک بار درهفته پیشنهاد می‌شود. اما بسته به نوع مو و آسیب دیدگی آن دفعات استفاده از ماسک مو قابل تغییر است.افرادی که دارای موهای خشک و یا آسیب دیده‌ای هستند ترجیحا بیش از یکبار در هفته استفاده از ماسک مو به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

جمع بندی

تارهای موی سر همانند دیگر قسمت‌های بدن انسان نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند و اگر به‌درستی از آنها مراقبت نشود به‌مرورزمان در اثر شرایط ناسالم ضعیف شکننده شده و مو آسیب‌های شدیدی را تجربه خواهد کرد.امیدوراریم با خواندن این مطالب در مجله مـــــگ کـــالا کمک بزرگی به شما خوانندگان عزیز کرده باشیم.

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به مجله مــــگ هلث از مطالب بیشتری درباره سلامت و زیبایی بهره مند شوید.