همیشه از لاکی با بهترین کیفیت استفاده کنید و پس از هر بار استفاده در لاک را محکم ببندید تا غلیظ شدن و کهنه شدن لاک تا حد ممکن دیرتر رخ دهد.اما اگر به هر دلیلی این اتفاق افتاده است و لاک محبوب شما غلیظ و خمیری شده است و به درستی روی ناخن‌های شما فرم نمی‌گیرد و یکدست نمی‌شود نگران نباشید، لازم نیست لاک را دور بریزید و لاک جدیدی بخرید ما به شما آموزش می‌دهیم که برای رقیق کردن لاک چه کارهایی باید انجام دهید.بیشتر خانم ها در تمام سنین، به لاک ناخن علاقه زیادی دارند زیرا ناخن مانند بوم نقاشی کوچکی می باشد که می توان به وسیله لاک های زیبا و رنگارنگ، آنها را نقش و نگار کرد. نقش های زیادی را در روی آنها می توان طراحی کرد، به این شکل، زیبایی دست ها بیشتر شده و جلوه خاصی پیدا می کنند.

راهکارها:

ظرف لاک را تکان دهید:

قبل از مصرف همیشه ظرف لاک را به طور کامل تکان داده تا مواد لاک به خوبی مخلوط شده تا از ته نشین شدن آن جلوگیری شود.

استفاده از رقیق کننده:

در صورتی که رقیق کننده به لاک ناخن اضافه کردید به هیچ عنوان از تکان دادن شیشه برای مخلوط شدن مواد استفاده نکنید چون این روش باعث ایجاد حباب در لاک ناخن می شود بهتر است از سر و ته کردن شیشه یا چرخاندن شیشه بین کف دست برای ترکیب رقیق کننده با لاک ناخن استفاده کنید.

داخل ظرف آب داغ بزارید:

ابتدا شیشه لاک را درون آب داغ بیاندازید. لاک را تا زمانی که دمای آب پایین می آید و خنک می شود بگذارید درون آب بماند.بهتر است صبر کنید تا دمای آب به حدی برسد که دست را نسوزاند و سپس لاک را بیرون آورده و بزنید و می بینید که لاک کاملا روان شده و از آن حالت غلظت زیاد اولیه درآمده است.

رقیق کننده را امتحان کنید:

محصولاتی با نام “رقیق کننده لاک ناخن” شناخته می‌شوند؛اگر شما جزو افرادی هستید که زود به زود لاک‌ های خود را غلیظ و خراب می‌کنید بهتر است یک ماده مخصوص رقیق کننده ناخن تهیه کرده و در چنین موقعیت‌ هایی استفاده نمایید.برای استفاده از این ماده ، کافی است تنها یک قطره از آن را داخل بطری لاک بریزید و درب لاک را بسته و برای مخلوط کردن آن،لاک را به صورت برعکس بین دو کف دست خود بگیرید و با حرکت دادن دست‌ها در خلاف جهت هم لاک را بچرخانید.تا ماده رقیق کننده به خوبی در آن حل شود.

استون بریزید:

برای این روش شما چند قطره استون را درون شیشه لاک خود بریزید و خوب تکان دهید. استون به راحتی لاک شما را رقیق می کند. البته نکته ای که در استفاده از استون وجود دارد این است که باعث روشن شدن رنگ لاک شما می شود.

استفاده از برق ناخن:

 از روش های دیگر برای رقیق نمودن لاک ناخن استفاده از برق ناخن می باشد و شما می توانید مقداری برق ناخن را به لاک خشک شده بیفزایید با این کار لاک رقیق و روان تر می شود.

نحوه نگهداری از لاک ناخن:

  1.  لاک را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید.سعی کنید لاک ها را در کشوی میز خود قرار دهید. در صورت نگه داشتن درون در یخچال باید احتیاط کنید. دمای پایین ممکن است به ماندگاری لاک کمک کند، اما می تواند باعث شکستن آن بشود.
  2.  لاک را بصورت ایستاده قرار دهید.
  3. قبل از استفاده از لاک ناخن باید آن را تکان بدهید. 
  4.  بعد از استفاده در آن را ببندید،در نظر داشته باشید در لاک را محکم کنید تا از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید.
  5. به جز منقضی شدن لاک، اصلی‌ترین دلیل خشک شدن لاک، تماس بیش از اندازه با جریان هوا است. از این رو، هر اقدامی مبتنی بر حداقل کردن این تماس، خشک شدن لاک را به تعویق خواهد انداخت.