در لوازم ارایشی ریمل یکی از لوازم آرایشی بوده که از محبوبیت زیادی برخوردار است. این محصول کوتاه‌ترین طول عمر را دارد، یعنی احتمال فاسد شدن و خشک‌ شدن آن نسبت سایر لوازم بیشتر است.استفاده نادرست از آن می‌تواند به چشم‌ها آسیب بزند و باعث عفونت شود. برای اینکه چشم‌های خود را از این آسیب‌ها دور نگهدارید، باید هر سه ماه یکبار ریمل جدید بخرید. ریمل زدن باعث بلند شدن مژه، پرپشت نشان‌ دادن آن، تیره و برجسته‌ کردن مژه‌ها می‌شود.

راهکار نگهداری؛

  1. در ریمل حتما بسته باشد؛ برای نگهداری از ریمل خود درب آن را محکم ببندید. زیرا وارد شدن هوا در لوله باعث زودتر خشک‌ شدن مواد داخل آن می‌شود. با دست‌های تمیز و عاری از هرگونه آلودگی، برس را بیرون آورده و سریع درب آن را بسته و بعد از استفاده دوباره همین کار را انجام دهید و از محکم بودن درب آن اطمینان حاصل کنید.
  2. به دور از نور خورشید؛در نگهداری از لوازم آرایشی به این نکته توحه کنید که در معرض نور نباشند،نور خورشید کهنه شدن محصول را توسط گرما تسریع میبخشد و باعث تجزیه مواد تشکیل دهنده فعال آن میشود.بهتر است اکثر محصولات خود را در داخل کابینت و کمد قرار دهید.
  3. در دمای مناسب؛درجه حرارت سرد سرعت خراب شدن هر دو مواد سازنده را کند تر میکند.توجه کنید دما نباید به قدری سرد باشد که موجب منجمد شدن شود،برای اینکه بتوانید طولانی تر نگهشان دارید، آنها را در یخچال نگهداری کنید و همچنین برای محصولاتی که میخواهید باز نشده برای مدتی طولانی نگهشان دارید، نیز چنین کاری را انجام دهید.

4.به دور از آلودگی؛در نگهداری از ریمل وسواس به خرج دهید چرا که عمر مفید ریمل بعد از استفاده سه ماه بیشتر نمیباشد،استفاده طولانی از ریمل باعث رشد باکتری در برس آن شده و ممکن است چشمتان آسیب ببیند.

5.بسته بودن در هنگام استفاده؛ هنگامی که از ریمل استفاده می کنید، ظرف را در معرض هوا قرار می دهید. هوا باعث می شود که محتویات آن سریع خشک شوند. وقتی برس را بیرون می آورید درب آن را ببندید.

6.برس ریمل تمیز باشد؛اگر مقدار زیادی محصول روی برس باقی مانده است، با احتیاط مقدار اضافی آن را با دستمال جدا کنید. برس را روی لبه لوله پاک نکنید. در غیر این صورت، توده های خشک شده به شما اجازه نمی دهند بطری را محکم ببندید. برای محدود کردن جریان هوا، می توانید هنگام رنگ کردن مژه ها، لوله را با انگشت خود بپوشانید.

چند نکته؛

  • اگر ریمل شروع به خشک شدن کرد، آن را با آب، روغن، قطره چشم یا هر چیز دیگری رقیق نکنید.این اقدامات منجر به تکثیر باکتری  می شود. استفاده از محصول باعث التهاب چشم می شود. می توانید محصول را زیر یک جریان آب گرم جایگزین کنید: ریمل گرم می شود و مایع می شود.
  • با این روش ها، می توانید 3-4 ماه از لوازم آرایشی استفاده کنید. وقتی زمان تمام شد، ریمل دور ریخته می شود، حتی اگر قوام آن مناسب باشد. همراه با هوا، باکتری ها وارد لوله می شوند که باعث بیماری های چشمی می شوند. 3-4 ماه تحت شرایط نگهداری به عنوان دوره ایمن شناخته می شود.
  • به تاریخ انقضای روی بسته توجه کنید؛معمولا تاریخ انقضای ریمل بین 1 الی 3 سال میباشد،شما بعد از استفاده تا 3 ماه میتوانید از ریمل استفاده کنید.