حدود ۲۵ درصد به ارزش واقعی خودرو‌های وارداتی طبق قوانین مالیات و هزینه‌های دولتی مربوط به پلاک‌گذاری خودرو‌ها و… اضافه می‌شود. علاوه‌بر این، سود شرکت‌های وارد کننده نیز باید محاسبه گردد که اگر حدود ۱۵ درصد لحاظ شود، در مجموع ۴۰ درصد به قیمت‌های اعلامی افزوده می‌گردد.لازم به ذکر است که قیمت‌های محاسبه شده، نرخ احتمالی این خودرو‌ها بوده و قیمت قطعی آن‌ها پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مربوطه توسط نهاد‌های زیربط، بررسی و اعلام خواهد شد.

براساس اعلام مدیران سامانه یکپارچه،‌ ثبت‌نام خودروهای وارداتی از فردا باز خواهد شد و تا 25 مهرماه در دسترس متقاضیان خواهد بود. درحال‌حاضر حدود 30 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی در قالب سامانه یکپارچه هستند. این متقاضیان در اسفندماه 1401 نسبت به ثبت‌نام اولیه خود اقدام کرده بودند. 

فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش:

طبق مصاحبه مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو با صدا و سیما، قرار است فروش خودرو‌های وارداتی از امروز ۲۳ مهر آغاز شده و تنها آن دسته از افرادی که اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب‌های خود، اقدام به ثبت نام برای این خودرو‌ها کردند قادر به ثبت درخواست برای خودرو‌ها خواهند بود.