متقاضیان می بایست در تاریخ ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۳ ابتدا از شرایط لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد موجود در دفترچه ثبت نام ارشد مطلع شده، سپس در صورت واجد شرایط نسبت به جمع آوری مدارک موردنیاز برای ثبت نام اقدام کنند. زمان دقیق ثبت نام ارشد 1403 طبق اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد و داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی بر روی سامانه سنجش فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام 23 تا 29 مهر ماه ۱۴۰۲ و زمان برگزاری آزمون 4 اسفند ماه 1402 می باشد.


مراحل ثبت نام در کنکور ارشد:

 • متقاضیان در مرحله اول باید دفترچه ثبت نام ارشد 1403 را از سایت سنجش دانلود نموده؛ سپس تمامی بخش های مختلف آن را به صورت کامل مطالعه نمایند.
 •  با مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد، داوطلبان باید از شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد مطلع شده و نسبت به جمع آوری مدارک لازم برای ثبت نام اقدام نمایند.
 •  در صورت تصمیم به شرکت در کنکور ارشد ۱۴۰۳، داوطلبان باید هزینه ثبت نام ارشد را جهت دریافت سریال اعتباری پرداخت نموده و به سامانه ثبت نام آزمون ارشد مراجعه نمایند.
 • در پایان متقاضیان می بایست تمامی اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در فرم اینترنتی ثبت نام وارد نموده و برای اطلاع از فرآیند موفقیت آمیز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد یک کدرهگیری ثبت نام را دریافت کنند.

در این جا آموزش تصویری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را مشاهده مینمایید:

 1. ابتدا بر روی لینک کارشناسی ارشد کلیک نمایید.
 2. سپس بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403” کلیک نمایید.
 3. در مرحله بعد با فشردن عبارت “خرید سریال ثبت نام” نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد اقدام نمایید.
 4. بر روی گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد” کلیک نمایید.
 5. در این مرحله اطلاعات فردی خود را در کادر های مشخص شده وارد کنید.
 6. اطلاعات مندرج را با دقت مورد بررسی قرار داده و در صورت درستی بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک کنید.
 7. در انتها، با درج مشخصات کارت بانکی خود و انتخاب دکمه “پرداخت” این فرآیند را نهایی کنید.
 8. به صفحه اول بازگشته و با انتخاب “ثبت نام جدید” به این روند ادامه دهید.
 9. شماره سریال خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و پس از تکمیل کادر های مشخص شده، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
 10. پس از درج کردن اطلاعات شخصی، اطلاعات تحصیلی مقاطع قبلی خود و همچنین بارگزاری مدارک مورد نیاز و آپلود عکس پرسنلی، نام نویسی شما به پایان خواهد رسید.

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1403 مجاز هستند در دو مجموعه امتحانی اول و دوم یا اصلی و شناور ثبت نام و شرکت نمایند. همچنین این افراد می توانند در صورت علاقه، نسبت به تحصیل در رشته های ارشد دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی نیز اقدام کنند. لازم به ذکر است که کلیه این موارد مستلزم خرید کارت اعتباری جداگانه و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. 

مدارک لازم جهت شرکت در آزمون کارشناسی:

 • فایل اسکن شده عکس داوطلب با حجم و اندازه مشخص و تعیین شده توسط سازمان سنجش.
 • ارائه و وارد نمودن کد سریال آزمون که با عنوان سریال ثبت نام می باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است.
 • ارائه سریال علاقه مندی که یک کد 10 رقمی با عنوان سریال علاقه مندی که منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب خریداری نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در رشته امتحانی اول و دوم علاقه مندی خود را اعلام نموده اند، باید سه سریال اعتباری را خریداری نمایند.
 • اصل فرم تکمیل شده معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد برای دانشجویان سال آخر دانشگاه که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل خواهند شد، باید فرم مربوطه را به تائید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند.