هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به انگلیسی Artificial intelligence که به طور مخفف آن را AI نیز می‌نامند، در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد.این تکنولوژی روز به روز در حال فراگیر شدن است خیلی از کارهایی که افرادی دانشی از آن ندارند مثل موسیقی، گرافیک، کدنویسی و…به کمک هوش مصنوعی قابل انجام است. با این عمل مایکروسافت که ChatGBT به بینگ آورد حتی این صحبت به میان میاید که شاید تا چند وقت دیگر کل جستجوی اینترنتی مردم تغییر کند یا مثلا گوگل برای جستجوی تصویر و صوت از هوش مصنوعی کمک می گیرد.

کاربرد هوش مصنوعی:

امروز هوش مصنوعی کاربرد فراوانی در سبک زندگی دارد؛تصمیم‌گیری‌های AI بر اساس الگوریتم‌هایی است که قابلیت درک شرایط را دارند و مانند انسان توان استدلال و حل مسئله دارند. بنابراین هوش مصنوعی می‌تواند در زمینه‌ی دانش‌های متفاوتی مانند فلسفه، زبان‌شناسی، ریاضی، روان‌شناسی، عصب‌شناسی، تئوری کنترل، احتمالات، بهینه‌سازی و فیزیولوژی استفاده شود و کمک بزرگی به تصمیم‌گیری‌های انسان باشد.

freepik

 از منابع مهم برای دانلود عکس با کیفیت بالا و استفاده از محتوای گرافیکی در سراسر جهان است. این سایت مجموعه‌ای از بیش از 5 میلیون فایل گرافیکی آماده‌ی استفاده از قبیل وکتورها، تصاویر، آیکون‌ها، پس زمینه‌ها، تصاویر وکتوری، طرح‌های PSD، عناصر طراحی و… را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

از این سایت  استفاده در طراحی‌های گرافیکی وب، پوسترها، لوگوها و سایر پروژه‌های گرافیکی بسیار مناسب هستند. همچنین، سایت freepik امکان جستجوی سریع و دقیق برای پیدا کردن فایل‌های دلخواه را فراهم می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تنوع بالایی از فایل‌های مختلف را برای استفاده در پروژه‌های خود به دست آورند.

msti.ai

یک تولید کننده هنر هوش مصنوعی آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد قدرت تخیل خود را آزاد کنید و فراتر از محدودیت ها حرکت کنید. تنها با یک کلیک، می‌توانید فوراً آثار هنری الهام‌بخش هوش مصنوعی ایجاد کنید.این هوش مصنوعی به شما اجازه میدهد در سایز های مختلف تصاویر خود را تولید و دانلود کنید. شما میتونید در سبک های مختفی مثل انیمه، فانتزی، فیلم و عکاسی، ساختمان ها و پس زمینه ها، دید واقع گرایانه و…. با این هوش مصنوعی تصویر تولید کنید.

pixai.art

یک ابزار برای تولید تصاویر با هوش مصنوعی هست که میتونه به سبک انیمه ای یا واقع گرایانه برای شما عکس تولید کنه.تمرکز اصلی این هوش مصنوعی روی تولید کاراکتر هست و میتونه به بهترین شکل برای شما کاراکتر تولید بکند. و یک ابزار مولد هنر هوش مصنوعی است که می تواند هنری به سبک انیمه یا سبک واقع گرایانه برای موارد استفاده مختلف تولید کند. این یک موتور کاراکتر برای تولید کاراکترهای اصلی ارائه می دهد و کاربران همچنین می توانند ربات های چت را برای برنامه های Discord یا چت بصری ایجاد کنند. 

generative engine

این سایت با استفاده از علم هوش مصنوعی، توانسته متن را به‌عکس تبدیل کند. کاربران برای اینکه به این هدف مهم دست پیدا کنند؛ کافی است به سایت مراجعه کرده و در مکان مشخص شده؛ متن موردنظر خود را وارد کنند.با واردکردن متن، در سمت دیگر و به‌صورت هم‌زمان، متن تبدیل به‌عکس می‌شود. البته لازم به ذکر است که این هوش مصنوعی زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند و کاربران ابتدا باید متن خود را تبدیل به انگلیسی کرده و سپس آن را وارد کنند.

Hotpot.ai

Hotpot AI یک پلتفرم قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد به راحتی هر چه می‌خواهید را ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید محتوای ایجاد شده توسط سایر کاربران را بررسی کنید و آن‌ها را مطابق با نیازهای خود با همدیگر ادغام کنید. این پلتفرم همچنین دارای قابلیت ادغام با ChatGPT است.

سخن پایانی:

هوش مصنوعی همین حالا هم در تمام جنبه‌های زندگی انسان‌ها وجود دارد و به کار گرفته می‌شود. اما همچنان بهترین سیستم‌های هوش مصنوعی امروزی نمی‌توانند از برخی جهت‌ها با مغز انسان رقابت کنند.قدرت محاسباتی هوش مصنوعی بسیار گسترده و عظیم است، اما مغز انسان قابلیت این را دارد که در بسیاری از جنبه‌ها مجموعه داده‌هایی بسیار وسیع‌تر و روش‌هایی بسیار بهینه‌تر را به کار بگیرد.