آموزش تغییر کشور در GOOGLE PLAY برای دانلود تمامی اپلیکیشن‌ها

احتمالا شما نیز در حین استفاده از گوگل پلی متوجه شده باشید که این برنامه برای کاربران ایرانی مشکلاتی به همراه دارد از این رو می توانید با تغییر موقعیت جغرافیایی در گوگل پلی این مشکل را برطرف کنید. در ادامه مجله مگ وب همراه ما باشید تا به صورت کامل این مشکل را برطرف کنید.


در ابتدا شما این برنامه را باز می کنید وبرنامه ای که به دنبالش هستید را جست و جو می کنید. با پیدا کردن برنامه مورد نظر، آن را بر روی تلفن همراه خود نصب می کنید. استفاده از گوگل پلی در هنگام سفر به یک کشور دیگر کمی متفاوت است.

 

بسیاری از برنامه هایی که در گوگل پلی قرار دارد در برخی از کشور ها قابل نصب نمی باشد. به همین دلیل هنگامی که به یک منطقه جغرافیایی دیگر سفر می کنید، باید منطقه گوگل پلی را به همان کشوری که در آن تعریف شده است تغییر دهید. اما گاهی اوقات ممکن است در پلی استور کشوری که در آن سفر کردید، بسیاری از برنامه ها را مسدود کرده باشد.

 

برای این که بتوانید از برنامه هایی که برای شما قابل نصب نیست استفاده کنید، منطقه جغرافیایی را در گوگل پلی تغییر دهید. اگر دوست دارید به پلی استور منطقه دیگر دسترسی داشته باشید، در ادامه مطلب با آموزش تغییر کشور در گوگل پلی، با ما همراه باشید.

 

نحوه تغییر کشور در گوگل پلی

1- وارد برنامه گوگل پلی تلفن همراه خود شوید.

2- صفحه نمایش داده شده را به سمت راست بکشید و از منو ظاهر شده گزینه Account را انتخاب کنید.

3- عبارت Country and profiles برای شما نمایش داده میشود.

4- بر روی بخش Country کلیک کنید و کشور مورد نظر را انتخاب کنید.

5- پس از کلیک بر روی Country  اعلان هشدار برای شما نمایش داده می شود. تغییرات را تأیید کنید. پس از انتخاب و تغییر منطقه جغرافیایی، شما به گوگل پلی آن کشور دسترسی پیدا می کنید. گاهی اوقات ممکن است اعمال تغییر منطقه جغرافیایی به مدت 24 ساعت طول بکشد.

 

این گزینه برای همه کاربر ظاهر نمی‌شود و تنها در‌ صورتی‌که قبلا در کشور دیگری بوده‌اید، بر اساس تغییر آی‌پی ظاهر خواهد شد. این یعنی اگر از وی‌پی‌ان  استفاده می‌کنید، احتمالا امکان دسترسی به این گزینه‌ را داشته باشید. اگر از وی پی ان استفاده نمی کنید، نمی توانید گوگل را به هر کشوری که مد نظر دارید تغییر دهید.

 

همچنین اگر از ویژگی Google Play Family Library استفاده می‌کنید نیز نمی‌توانید، کشور را تغییر دهید.

با این حال شاید استفاده از وی‌پی‌ان برای دسترسی به برنامه‌هایی که در کشور شما مسدود هستند، راه‌حل بهتری تا تغییر کشور باشد. 

نکات مهم در هنگام تغییر کشور

قبل از اینکه کشور پلی استور را عوض کنید، باید به چند نکته توجه کنید. شما نمی توانید از قابلیت پرداخت قبلی خود استفاده کنید، باید روش جدید را که با کشور انتخاب شده متناسب است را انتخاب کنید.

 

پس از اینکه کشور را تغییر دادید، باز هم نمی توانید از حساب قبلی خود خرج کنید. این حساب شامل گیفت کارت هایی که به حساب تان اضافه کرده بودید اما از آن ها استفاده نکرده بودید و همچنین اعتباری که google opinion rewards  کسب کرده بودید، میشود.

 

همچنین شما در سال فقط یکبار می توانید کشور گوگل پلی را تغییر دهید. پس از گذشت یک سال شما می توانید برای تغییر کشور و یا بازگشت به کشور قبلی خود، به همان منو بازگردید.

 

سعی کنید اگر در صورتی که واقعا کشور زندگی خود را عوض کردید و همچنین قصد دارید به مدت یک سال در آن کشور زندگی کنید از این تغییر کشور در گوگل پلی استفاده کنید. در غیر این صورت اگر در کشور خود زندگی می کنید و قصد اقامت یک ساله به دیگر کشور را ندارید، بهتر است از وی پی ان برای دانلود برنامه هایی که در کشور شما مسدود است، استفاده کنید.

انجام این روش بسیار منطقی تر از تغییر کشور می باشد.

به دلیل اینکه بسیاری از اپلیکیشن های موجود در گوگل پلی با کشور شما متناسب است، به شما توصیه می کنیم که از برنامه های مجاز در کشور خود استفاده کنید و تغییر کشور در گوگل پلی را به شما پیشنهاد نمی کنیم. به هر حال شما می‌توانید از برنامه‌هایی که با پلی استور مشابه هستند مانند بازار ، برای دانلود برنامه‌های مسدودشده در پلی‌استور استفاده نمایید.

بهترین راه دسترسی به گوگل پلی

دور زدن فروشگاه اپلیکیشن محلی

با وارد شدن به گوگل پلی بدون تغییر آی پی، متوجه می شوید که بسیاری از برنامه های اندروید ناقص هستند که بسیار دیر برنامه های جدید به آن اضافه می شود. با برداشتن چند گامی که در ادامه مطلب ذکر می کنیم ، می‌توانید به لیست اصلی گوگل پلی دسترسی پیدا کنید.

 

قدم اول:  برای دسترسی به گوگل پلی، داشتن وی پی ان بسیار مهم می باشد. در این روش ابتدا باید به سرویس متصل شوید. با متصل شدن به وی پی ان در مراحل بعدی برای نصب برنامه ها دیگر نیازی به وی پی ان نخواهید داشت.

 

قدم دوم: به تنظیمات دستگاه بروید و گزینه Apps را انتخاب کنید و وارد Google Play Store شوید. در اینجا باید گزینه Clear Data را لمس کنید. با رفتن به این گزینه اطلاعاتی که گوگل پلی از دستگاه شما دراختیار دارد، حذف خواهد شد.

 

قدم سوم: وی‌پی‌ان را روشن کنید و وارد گوگل پلی شوید. اکنون لیست جهانی را انتخاب کنید.

 

قدم چهارم: بدون اینکه از اپلیکیشن خارج شوید، با زدن دکمه خانگی یا هوم دستگاه، از گوگل پلی خارج شوید و وی‌پی‌ان را غیرفعال کنید. اکنون اطلاعات جدیدی از دستگاه شما در گوگل پلی ذخیره شده و می‌توانید از گوگل پلی بازی و برنامه دانلود کنید.

 

جمع بندی

ممکن است به هنگام ورود به برنامه گوگل پلی با مسدود بودن برخی از اپلیکیشن ها به دلیل موقعیت جغرافیایی مواجه شویم. برای رفع این مشکل اگر در در داخل کشور هستیم می توانیم وی پی ان را فعال کنیم.

 

با فعال کردن وی پی ان برخی از برنامه های مسدود شده امکان دارد برای ما نصب شود. اما اگر قصد داریم به مدت یک سال در کشوری دیگر زندگی کنیم می توانیم با اعمال تغییر کشور در گوگل پلی از برنامه های مسدود شده استفاده کنیم.