چگونه ادکلن مناسب انتخاب کنم؟

ادکلن ها می‌توانند برند شما در موقعیت‌های مختلف باشند. از این رو انتخاب ادکلن مناسب همیشگی مطابق سلیقه فرد، چالش مهمی است که هر کس تجربه آن را داشته است. وجود هزاران رایحه با نت‌های مختلف، خرید عطر را برای خانم‌ها و آقایان دشوارتر می‌کند. از طرفی فاکتورهای مختلفی وجود دارد که علاوه بر سلیقه شخصی، در انتخاب عطر باید در نظر داشته باشید؛ از روحیات و خصوصیات روانشناسی شما گرفته تا نوع پوست‌تان و موقعیتی که می‌خواهید از عطر استفاده کنید، همه و همه بر انتخاب مناسب‌ترین نوع آن موثر هستند.

اکنون روشهای انتخاب ادکلن با در نظر گرفتن تمام جوانب برسی میکنیم.

راهکارهای انتخاب:

زیاد بو نکنید؛

اولین قدم در خریداری یک عطر تست بوی آن است که اگر دقت کرده باشید بعد از تست دو یا سه نمونه انتخاب برایتان سخت می شود چرا که حس بویایی در این زمان به دلیل تحریکات پی در پی دچار یک ضعف موقت در تشخیص می شود پس بهتر است نام دقیق عطر را بدانید و یا بعد از تست دو یا سه نمونه مدتی را به بویایی خود استراحت داده و دوباره شروع به تست کنید.

سن؛

 شاید تا به حال به موضوع سن در انتخاب عطر مناسب توجه نکرده باشید ولی بهتر است بدانید که در انتخاب عطر باید به سن هم توجه داشته باشید.معمولاً افراد با سن بالاتر به عطرهای ملایم بیشتر رغبت دارند. عطرهای تند، تلخ، شیرین شدید به طور معمول برای افراد سن بالا مناسب نیست. موضوع دیگر در ارتباط با استفاده از عطر در سنین بالا این است که  با افزایش سن مشکلات ریوی و آلرژی بیشتر به چشم می خورد به همین دلیل استفاده از عطرهای با رایحه شدید مناسب نیست؛ همچنین اگر به دیدن بزرگترهای اقوام می روید نیز به این موضوع توجه داشته باشید و هرگز از عطرهای با رایحه تند استفاده نکنید.

عطرهای مخصوص نوجوانان معمولا رایحه‌ای شیرین و میوه‌ای دارد. در واقع نوجوانان اغلب ترجیح می‌دهند از این عطرها استفاده کنند؛ اما در مواردی –که خیلی هم رایج نیست- ممکن است مردان و زنان بزرگسال عطرهای میوه‌ای را انتخاب کنند. از منظر عطرشناسی، این رایحه‌ها برای سنین 30-15 سال مناسب است.

فصل؛

  توجه به فصل مناسب هر عطر می باشد که متاسفانه برخی از افراد به آن بی توجه هستند. به طور مثال عطر با رایحه گرم هرگز برای روزهای گرم تابستان مناسب نیست و یا همان طور که عطر با رایحه لیمو و یا خنک برای روزهای سرد نیست! استفاده نادرست از یک عطر در فصل های مختلف علاوه بر آن که باعث تاثیر مثبت نمی شود بلکه حس بدی را به صورت ناخودآگاه به فرد مقابل القا می کند.هر اندازه هوا گرم تر شود شما باید از عطرهای خنک استفاده کنی. بنابراین اگر در اوج تابستان از عطرهای مخصوص زمستان استفاده کنید، بیشتر حس گرما داشته و اذیت می شوید.

پوست؛

اولین و مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در رایحه ادکلن، به نوع پوست شما برمی‌گردد. پوست شما ممکن است خشک یا چرب باشد. اگر پوستی چرب‌تر از حد معمول داشته باشید، بهتر است عطر کم‌تری اسپری کنید تا تاثیرگذاری و ماندگاری آن بالاتر برود.از طرفی در پوست‌های خشک، عطر خیلی سریع تبخیر می‌شود. روغن، یکی از مواد تشکیل‌دهنده عطر است که به ماندگاری آن روی پوست کمک می‌کند. اگر پوست شما خشک است، عطر ماندگاری کم‌تری خواهد داشت و باید میزان بیش‌تری از آن را استفاده کنید. بهتر است اگر پوست خشکی دارید، پیش از استفاده از عطر، پوستتان را مرطوب کنید. رطوبت پوست، کلید ماندگاری و شدت بالاتر عطر است.


همچنین،پیشنهاد میشود جهت حصول بهترین نتیجه از استفاده­ی عطر و ادکلن، بهتر است که آنها را به نواحی خاصی از بدن از جمله گلو، مچ ها، سینه و اطراف گردنتان بزنید. از آن رو این قسمت های بدن مورد اشاره هستند چرا که عطر با چربی طبیعی بدن مخلوط می شود.

امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.